Tervis Edendame tervislikke eluviise pakkudes mitmekesiseid liikumisvõimalusi ja tervislikku toitu. Pöörame tähelepanu meid ümbritsevale keskkonnale. Loovus Peame tähtsaks loovat enesealgatust ja tegutsemissoovi. Oleme avatud uutele kogemustele, muljetele ja spontaansusele. Turvalisus Meie lasteaia õpikeskkond on lastele ja töötajatele turvaline. Sallivus Väärtustma mitmekesisust ja mõistame üksteise erinevusi. Hoolime ja oleme sõbralikud luues lasteaias turvatunde kõigile. Koostöö Oleme usaldusväärsed ja avatud, sest parimad tulemused tekivad koostöös. Me arvestame ja austame huvigruppide arvamust.
Otikesed matkasid mööda Otepääd!

Mis on kõige kaunim ja värvilisem aastaaeg? Otikeste arvates kindalasti sügis! Septembris tulevad rõõmsad ja roosad lapsed taas lasteaeda, käes imelised sügislilled. Õpetajad ootavad lapsi oma toredate mõtete ja plaanidega- oi mida kõike vahvat saab sügisel lastega teha, avastada ja uurida. Ja kui sa elad veel sellises imelises kohas nagu Otepää, siis muudkui mine, uuri, vaata ja naudi… Nii oleme ka meie Otikesed nautinud seda imelist sügist. Oleme teinud põnevaid uurimisretki metsa. Oleme hullanud pargis lehehunnikus. Täna ronisime aga Linnamäe tippu ja oi seda imelist sügist… Otikesed jäädvustasid ka fotojahi käigus imelisi pilte sügisesest Otepääst, millest teeme vahva näituse lasteaia koridori. Nii, et Otikesed veendusid taas, et enne tuleb ikka Nuustakul ära käia…ja nüüd kõik õue, imelist sügist nautima!

Otikese õpetajad

Pilvi ja Leana

Ilusat kooliteed!

Kui ma siia majja tulin,
olin väike sõimelaps.
Kui ma sellest majast lahkun,
olen valmis koolilaps.
Kui ma koolimajja astun,
lasteaeda meenutan,
õpetaja targad sõnad
koolikotti paigutan.
Meie teed nüüd lahku läevad,
elu uut ma alustan…

Otepää Lasteaiast alustas kooliteed sel õppeaastal 30 last. Pähklikese maja Pähklipurejad (17 last) ja Võrukaela maja Mürakarud (13 last).
Pähklipurejad 27. mailMürakarud 28. mail

Eesti lipu päeva tähistamine!

4. juunil tähistati Otepääl Eesti lipu päeva. Rongkäigust võtsid osa Pähklikese maja Otikesed, Krõllid ja Pähklipurejad. Võrukaela majast osalesid Mürakarud ja Maru-Mürad. Natuke eemalt lehvitasid lippe ka meie väikesed Kaisukarud, kes sattusid pildile koos politseinik Rainer Rahasepa ja abipolitseinik Merilin Juhkamiga.

Haridus- ja Teadusministeeriumi juhise

kohaselt tuleb vältida lapsevanemate ja võõraste sisenemine lasteaia hoonesse. Laste üleandmine on soovitav korraldada võimalusel väljaspool hoonet.
Alates esmaspäevast, 15.märtsist, võtavad Pähklikese maja neli vanemat rühma, kes asuvad ülemisel korrusel, oma lapsed vastu õues kella 7.30 -8.00 ja peale seda välisukselt peale vanema telefonikõnet rühma telefonile. Võrukaela maja kõik rühmad ja Pähklikese maja nooremad rühmad, kes asuvad alumisel korrusel, võtavad lapsed vastu välisukselt peale uksekella helistamist. Koju minekuks antakse lapsed vanematele üle 16.00-17.00 õues. Muul ajal välisukselt peale telefonikõnet rühmatelefonile. Ilmade kevadisemaks muutudes hakkab laste vastuvõtt ja koju saatmine toimuma õues.

Eesti Vabariigi aastapäev

23.veebruaril kell 10.30 tähistavad Otepää Lasteaia lapsed Eesti Vabariigi 103.aastapäeva.

Kõik huvitegevused on peatatud vähemalt kaheks nädalaks.

Eesti Vabariigi valitsuse korraldusega on kõik grupiviisilised huvitegevused (ka välitreeningud) peatatud vähemalt kaheks nädalaks.

Vastlapäev

Täna lasid suured ja väiksed vastlaliugu ja sõid vastlakukleid.

Huvitegevused

Judo, show-tantsu ja inglise keele huvitegevuste algus on edasi lükatud 1.märtsile. Jalgpalli ja mäesuusatamise treeningud toimuvad tavapäraselt.

112 päev lasteaias

Nii tähistasid 112 päeva maru-mürad.

Hiina uue aasta algus

Täna, 11.veebruaril, tähistasid pähklikesed peatset Pühvli aasta algust Otikeste õuealal. Lapsed nägid tuld purskavat draakonit ja said teada kuidas sai alguse legend 12 looma-aastast.