Tervis Edendame tervislikke eluviise pakkudes mitmekesiseid liikumisvõimalusi ja tervislikku toitu. Pöörame tähelepanu meid ümbritsevale keskkonnale. Loovus Peame tähtsaks loovat enesealgatust ja tegutsemissoovi. Oleme avatud uutele kogemustele, muljetele ja spontaansusele. Turvalisus Meie lasteaia õpikeskkond on lastele ja töötajatele turvaline. Sallivus Väärtustma mitmekesisust ja mõistame üksteise erinevusi. Hoolime ja oleme sõbralikud luues lasteaias turvatunde kõigile. Koostöö Oleme usaldusväärsed ja avatud, sest parimad tulemused tekivad koostöös. Me arvestame ja austame huvigruppide arvamust.
Kevad tuli

Hoolimata talvetaadi pingutustest, lumest ja jääst, tuli kevad ometi!

Sõbrapäev

Sõbrapäeva tähistasid kõik sõbrad koos lauldes ja tantsides. Selgeks sai seegi, et sõber peab olema hea ja hooliv, kurja ja kadedat sõpra ei tahtnud endale keegi.

Võrukaela 31.sünnipäev

Veebruari algus on võrukaeltel alati kiire, sest lisaks looma-aasta algusele tähistatakse ka maja sünnipäeva. 2. veebruaril sai Võrukaela maja 31.aastaseks.

Tiigriaasta algus Võrukaelas

Võrukaelad tähistasid tiigriaasta algust etendusega “Kuidas loomad endale sabad said”. Ise tehtud – hästi tehtud!

Krõllid ja tiigriaasta

Krõlli rühm tähistas tiigriaasta algust tuubimäel, et iga laps oleks tugev ja terve nagu 2022 a tähtsaim triibuline tegelane.

1.advendipüha tähistamine

Alustasime jõuluootusega ühiselt oma jõuluimemaal. Suuremate rühmade lapsed esitasid jõululaule. Tantsida said kõik koos. Isegi õpetajate laulukoor laulis “Tiliseb-tiliseb aisakell…”

Kadrid tulid kaugelta…

Täna tähistasime kadripäeva! Kadrid tulid kaugelt terve perega ja kadride küüned külmetasid ja varbad valutasid. Koos lastega lauldes, tantsides, mängides ja mõistatusi mõistatades said kadrid sooja ning meile jagati lahkelt õnne ja tervist. Palusime kadridel meid ka järgmisel aastal mitte unustada, sest ainult halloweenist ei piisa, et halli sügisesse värvi ja särtsu tuua.

Otikesed matkasid mööda Otepääd!

Otikesed matkasid mööda Otepääd!

Mis on kõige kaunim ja värvilisem aastaaeg? Otikeste arvates kindalasti sügis! Septembris tulevad rõõmsad ja roosad lapsed taas lasteaeda, käes imelised sügislilled. Õpetajad ootavad lapsi oma toredate mõtete ja plaanidega- oi mida kõike vahvat saab sügisel lastega teha, avastada ja uurida. Ja kui sa elad veel sellises imelises kohas nagu Otepää, siis muudkui mine, uuri, vaata ja naudi… Nii oleme ka meie Otikesed nautinud seda imelist sügist. Oleme teinud põnevaid uurimisretki metsa. Oleme hullanud pargis lehehunnikus. Täna ronisime aga Linnamäe tippu ja oi seda imelist sügist… Otikesed jäädvustasid ka fotojahi käigus imelisi pilte sügisesest Otepääst, millest teeme vahva näituse lasteaia koridori. Nii, et Otikesed veendusid taas, et enne tuleb ikka Nuustakul ära käia…ja nüüd kõik õue, imelist sügist nautima!

Otikese õpetajad

Pilvi ja Leana

Ilusat kooliteed!

Kui ma siia majja tulin,
olin väike sõimelaps.
Kui ma sellest majast lahkun,
olen valmis koolilaps.
Kui ma koolimajja astun,
lasteaeda meenutan,
õpetaja targad sõnad
koolikotti paigutan.
Meie teed nüüd lahku läevad,
elu uut ma alustan…

Otepää Lasteaiast alustas kooliteed sel õppeaastal 30 last. Pähklikese maja Pähklipurejad (17 last) ja Võrukaela maja Mürakarud (13 last).
Pähklipurejad 27. mailMürakarud 28. mail

Eesti lipu päeva tähistamine!

4. juunil tähistati Otepääl Eesti lipu päeva. Rongkäigust võtsid osa Pähklikese maja Otikesed, Krõllid ja Pähklipurejad. Võrukaela majast osalesid Mürakarud ja Maru-Mürad. Natuke eemalt lehvitasid lippe ka meie väikesed Kaisukarud, kes sattusid pildile koos politseinik Rainer Rahasepa ja abipolitseinik Merilin Juhkamiga. 

 

X