Vits, mis sünnib süüa, on loomulikult karvits

Mihklikuu kaks viimast päeva möödusid Võrukaelas õuesõppepäevadena. Toas oldi ainult vaikse tunni ajal. Kaheks päevaks oli lastele planeeritud sügisteemalisi tegevusi: orienteerumine, lõbusad muusikategevused, sügisandidest meisterdamine, puutöökojas toksimine, liikumismängud õuesõppeplatsil, lugude vestmine. Koolieelikud said oma tedmised proovile panna direktori korraldatud viktoriinis, kus tuli muuhulgas teada, missugune vits sünnib süüa. Vastusena kõlas näiteks karvits, sest vastusevariantidena oli toodud nii kõrvits kui kartul. Kui kõik mõistatused olid lahendatud, sai tulevaste koolijütside võistkond ka teemakohase auhinna – arbuusi!

Meie õuesõpe ei piirdu ainult nende päevadega – kuna tellisime rehekuu alguseks suurepärase sügisilma, siis püüame ka oktoobri esimestel päevadel olla võimalikult palju õues.