Oleme tulest targemad!

Meie lasteaia koolieelikud osalesid Otepää päästekomando korraldatud koolitusel “Tulest targem!” Lapsed said kinnistada teemakohaseid teadmisi ja käia päästeautos, täiskasvanud kuulsid huvitavaid faktiteadmisi. Aasta pärast kooliteel sammuvad lapsed teadsid täpselt, kus võib põlevat küünalt hoida ja kus mitte ning miks peab igas majapidamises olema suitsuandur. Samuti vastasid nad ühest suust õigesti, missugusele numbrile tuleb hädaolukorra puhul helistada. Päästjad selgitasid, et sageli teavad lapsed seda numbrit isegi paremini kui täiskasvanud. Koolieelikutele anti ülesandeks ootamatult oma vanema või vanavanema käest küsida: “Missugused numbril peab helistama, kui vajad päästjate abi?”. Koolitajate kogemus ütleb, et õige vastuse kõrval (112) võib kõlada nii 911 kui 110. Kui lastelt küsiti, kas keegi tahab suurena saada päästjaks, kõlasid nii jaatused kui eitused. Oleks tore, kui mõni jaatus saaks kunagi tõeks ja just mõne tüdruku jaatus, sest 2019. aastal on kogu Eestimaal kokku ainult kaks naissoost päästjat. Kaasahaarav koolitus lõppes päästeauto uurimisega ning julgemad said tähtsasse masinasse isegi sisse ronida.